Szkoła Podstawowa im. Stefanii Sempołowskiej w Szebniach

Dzień Dziecka w naszej szkole.

W dniach 9 i 10 czerwca w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjno-sportowy, w którym uczestniczyli wolontariusze Fundacji Kronenberga przy Citihandlowy.

W pierwszy dzień, tj. piątek, odbył się Turniej Wiedzy Ekonomicznej w multimedialnej formule Quizspotter prowadzony przez Pana Grzegorza Kunickiego, współpomysłodawcę programu. Turniej był zwieńczeniem cyklu lekcji, jakie przeprowadził w ramach projektu Bakcyl, wolontariusz Warszawskiego Instytutu Bankowości i Fundacji Kronenberga przy Citihandlowy – Pan Tomasz Ćwiąkała. Uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu finansów, bankowości i ekonomii, korzystając z systemu opartego na połączonych w sieć tabletach. Zwycięzcami turnieju zostali:

w kategorii klas 1-3

I miejsce - Kamil Czarniecki 729 pkt.

II miejsce - Dawid Kaczor 700 pkt.

III miejsce - Julia Jucha 513 pkt.

w kategorii klas 4-6

I miejsce - Gabriela Dybaś 1019 pkt.

II miejsce - Emilia Janik 859 pkt.

III miejsce - Oliwia Borkowska 789 pkt

w kategorii klas gimnazjalnych

I miejsce - Szymon Wójtowicz 959 pkt.

II miejsce - Paweł Szczyrba 864 pkt.

III miejsce - Piotr Bieszczad 809 pkt.

Nagrody specjalne za aktywny udział w lekcjach programu Bakcyl otrzymali:

Wiktor Frodyma, Szymon Wójtowicz, Norbert Zieliński, Sabina Pulnar.

Nagrody dodatkowe, ufundowane przez Warszawski Instytut Bankowości, wręczył Krzysztof Ostafiński, a otrzymali je: Szymon Wójtowicz, Paweł Szczyrba, Piotr Bieszczad.

Impreza z okazji Dnia Dziecka połączona z obchodami Gminnego Dnia Dziecka odbyła się w sobotę, 10 czerwca 2017 r., i była realizowana w ramach tego samego projektu, na stadionie obok szkoły. Tradycyjnie był to Dzień Sportu, w którym odbyły się zawody sportowe w trzech kategoriach wiekowych.

Wolontariusze pomagali nauczycielom WF-u: Marcie Bal i Markowi Hawrotowi w przygotowaniu toru przeszkód i w przeprowadzeniu zawodów oraz wręczyli nagrody zwycięzcom.

Były emocje, rywalizacja sportowa, łamigłówki umysłowe, a przede wszystkim świetna zabawa.

Sponsor  Citihandlowy  ufundował dla wszystkich uczestników nagrody, a szkole przekazano nowy sprzęt sportowy (piłki do koszykówki i piłki lekarskie, pałeczki sztafetowe, pachołki oraz kółka do gry w ringo).

W ramach projektu, oprócz nagród w turniejach, Fundacja przekazała na rzecz szkoły rzutnik multimedialny.

Najmłodsi uczestnicy z klas od 1 do 3 SP startowali w drużynach mieszanych.

W kategorii klas 4 - 6 szkoły podstawowej:

1. miejsce zajęła kl. 5

2. miejsce zajęła kl. 6

3. miejsce zajęła kl. 4

W kategorii gimnazjum:

1. miejsce zajęła kl. 1

2. miejsce zajęła kl. 2

3. miejsce zajęła kl. 3

Po zakończeniu rywalizacji rozpoczęła się Gminna Munduriada Strażacka.

Na scenie zaprezentowały się dzieci naszego Zespołu Szkół , uczniowie gimnazjum pokazali piękne układy taneczne przygotowane przez Panią Wiolettę Zygmunt.

Po pokazach tanecznych wystąpili najlepsi wokaliści oraz laureaci Szkolnego Konkursu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej.

Dyrekcja Szkoły dziękuje Pani Agnieszce Kaczor za zaproszenie do współpracy ze szkołą Fundacji Kronenberga przy Citihandlowy oraz duży wkład w organizację turniejów.

Marcin Śliwa